Lemvig Kommune

Selvbetjening

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Indhold

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Nyheder

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Virksomhedsservice

 

Mangler du en medarbejder, er du meget velkommen til at kontakte Virksomhedsservice på Hotline tlf. 9663 1257

Eller

Mangler din virksomhed oplysninger om de muligheder vi i Virksomhedsservice kan tilbyde ved rekruttering, opkvalificering m.v. finder du i nedenstående link detaljerede oplysninger om nogle af de muligheder, som Virksomhedsservice kan tilbyde din virksomhed. se her: Faktaark til virksomheder

Virksomhedskonsulenterne i Virksomhedsservice vil meget gerne komme på besøg i din virksomhed og hjælpe med at I får kendskab til de muligheder, som jeres virksomhed har for ansættelse af en medarbejder.

Virksomhedsservice tilbyder:

  • Rekruttering af nye medarbejdere
  • Ledige kan evt. komme i praktik, løntilskud
  • Kombineret løntimer og praktik
  • Voksenlærlingetilskud
  • Fastholdelse af medarbejdere ved sygdom og handicap
  • Opkvalificering af medarbejdere gennem kursus/uddannelse
  • Ledige i jobrotation i virksomheden ved kursus/uddannelse af medarbejdere
  • Rådgivning ved større afskedigelser
  • General afdækning af virksomhedens behov

Du kan også bruge VITAS til ansøgning om praktik, løntilskud eller voksenlærlingetilskud - læs mere her.

Du er altid velkommen til at kontakte Virksomhedsservice på telefon 9663 1257 eller på mail Virksomhedsservice@lemvig.dk 

Der er åben alle hverdage.

I Virksomhedsservice står vi til rådighed for dig:

 

Per Frost Asbjørn Mikkelsen
Leder af Virksomhedsservice Virksomhedskonsulent
Mail: per.frost@lemvig.dk                          Mail: asbjorn.mikkelsen@lemvig.dk
Direkte tlf.nr. 9663 1257 Direkte tlf.nr. 9663 1288
   

 

 

Kristian Morsing Helle Madsen Vrist
Virksomhedskonsulent Virksomhedskonsulent
Mail: kristian.morsing@lemvig.dk              Mail: helle.madsen.vrist@lemvig.dk
Direkte tlf.nr. 9663 1254 Direkte tlf.nr. 9663 1285
   

 

 

Karin Lyng Mortensen Rene Møller
Virksomhedskonsulent og
integration
Virksomhedskonsulent og integration
Mail: karin.lyng.mortensen@lemvig.dk       

Mail: rene.moller@lemvig.dk

Direkte tlf.nr. 9663 1288 Direkte tlf.nr. 9663 1278
   

 

 

Jørn Chr. Sørensen Rikke Rønn Cross
Virksomhedskonsulent og integration Mentor
Mail: jorn.christian.sorensen@lemvig.dk                        

Mail: rikke.ronn.cross@lemvig.dk

Direkte tlf.nr. 9663 1249 Direkte tlf.nr. 9663 1258
   

 

Marian Strøm Kristensen

Hans Dam Grønkjær

Virksomhedskonsulent

Virksomhedskonsulent

Mail: marian.strom.kristensen@lemvig.dk                    

Mail: hans.gronkjaer@lemvig.dk

Direkte tlf.nr. 9663 1277

Direkte tlf.nr. 9663 1226