Lemvig Kommune

Selvbetjening

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Indhold

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Nyheder

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Kommunalbestyrelsen

De 21 medlemmer af kommunalbestyrelsen er valgt den 19. november 2013 for perioden 1. januar 2014 - 31. december 2017.

Borgmester Erik Flyvholm, liste V
Nørregade 12, 7673 Harboøre. Telefon 97 83 40 79
Mail: erik.flyvholm@lemvig.dk

Systemprogrammør Kenneth Bro, liste A
1. viceborgmester
Frejasvej 105, 7620 Lemvig. Telefon 97 82 33 20
Mail: kenneth.bro@lemvig.dk

Lektor Jørgen Nørby, liste V
2. viceborgmester
Gantriisvej 2, Nr. Nissum, 7620 Lemvig. Telefon 97 89 12 42
Mail: jorgen.norby@lemvig.dk

Sekretær Michelle Welle Tange, liste V
Harboørevej 20, 7680 Thyborøn. Telefon 40 82 12 99
Mail: Michelle.Welle.Tange@lemvig.dk

Arbejdsmiljøtekniker Gitte Anette Fiskbæk, liste A
Fiskbækvej 15, 7620 Lemvig. Telefon 97 86 30 50
Mail: gitte.fiskbaek@lemvig.dk

Projektleder Gunnar Lisby Kjær, liste V
Skovlyvej 2, 7620 Lemvig. Telefon 97 88 95 29
Mail: gunnar.lisby.kjaer@lemvig.dk

Centerleder Orla Østerby, liste C
Paradisbakken 3, 7660 Bækmarksbro. Telefon 97 88 15 15
Mail: orla.oesterby@lemvig.dk

Steffen Husted Damsgaard, liste V
Formand for Landdistrikternes Fællesråd
Brøndsmindevej 3, 7620 Lemvig. Telefon 51 74 00 62
Mail: steffen.husted.damsgaard@lemvig.dk

Gymnasielærer Elisabeth Moltke, liste F
Vester Lemtorp 35, 7620 Lemvig. Telefon 97 82 31 64
Mail: elisabeth.moltke@lemvig.dk

Murermester Søren Videbæk Jensen, liste V
Jens Søndergårds Vej 21, lejl. 284, 7620 Lemvig.
Telefon 97 89 30 45
Mail: soren.videbaek.jensen@lemvig.dk

Medicotekniker Henrik Thygesen, liste V
Frederiksgade 23 B, 7620 Lemvig. Telefon 97 81 01 89
Mail: henrik.thygesen@lemvig.dk

Smed Karsten Kragelund, liste A
Jyllandsgade 6, 7620 Lemvig. Telefon 25 37 63 21
Mail: karsten.dyrberg.kragelund@lemvig.dk

Landmand Karl Balleby Jensen, liste O
Basbjergvej 7, 7620 Lemvig. Telefon 50 97 58 29
Mail: karl.balleby.jensen@lemvig.dk

Adjunkt Stefan Agger, liste C
Nybrovej 10, 7620 Lemvig. Telefon 30 13 20 15
Mail: stefan.agger@lemvig.dk

Chauffør Vagn Thode Nielsen, liste V
Tangsøgade 71, 7650 Bøvlingbjerg. Telefon 97 88 54 24
Mail: vagn.thode.nielsen@lemvig.dk

Montagemedarbejder Ole Byskov, liste A
Emilielystvej 54, 7620 Lemvig. Telefon 21 21 75 16.
Mail: ole.byskov@lemvig.dk

UU-vejleder Tina Boel van Ingen, liste V
Bavnehøjvej 14, Møborg, 7660 Bækmarksbro.
Telefon 22 52 78 09
Mail: tina.boel.van.ingen@lemvig.dk

Auditor Troels Skovmose, liste V
Fabjergstad 71, 7620 Lemvig. Telefon 97 89 32 85
Mail: troels.skovmose@lemvig.dk

Assistent Lone Pilgaard Sørensen, liste A
Høgevej 14, 7620 Lemvig. Telefon 20 62 02 07 
Mail: lone.p.sorensen@lemvig.dk

Tømrermester Albert Vinther Krogh, liste V
Limfjordsvej 11, 7680 Thyborøn. Telefon 97 83 20 56
Mail: albert.vinther.krogh@lemvig.dk

Arkitekt Claus Bjerg Pedersen, liste V
Vestermøllevej 6B, 7620 Lemvig. Telefon 40 27 50 99
Mail: claus.pedersen@lemvig.dk

 

Fotograf: Henrik Vinther Krogh