Lemvig Kommune

Selvbetjening

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Indhold

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Nyheder

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Kommunalbestyrelsen

De 21 medlemmer af kommunalbestyrelsen er valgt den 21. november 2017 for perioden 1. januar 2018 - 31. december 2021.

Borgmester Erik Flyvholm, liste V
Nørregade 12, 7673 Harboøre. Telefon 97 83 40 79
Mail: erik.flyvholm@lemvig.dk

 

IT udvikler Kenneth Bro, liste A
1. viceborgmester
Frejasvej 105, 7620 Lemvig. Telefon 97 82 33 20
Mail: kenneth.bro@lemvig.dk

Assurandør Chris Olesen, liste V
2. viceborgmester
Drejøvej 13, 7680 Thyborøn. Telefon 22 12 65 30
Mail: chris.olesen@lemvig.dk

Rådgiver Michelle Welle Tange, liste V
Harboørevej 20, 7680 Thyborøn. Telefon 40 82 12 99
Mail: Michelle.Welle.Tange@lemvig.dk

Gårdejer Bent B. Graversen, liste V
Svendsgårdvej 7, 7620 Lemvig. Telefon 20 20 30 59
Mail: bent.graversen@lemvig.dk

Projektleder Gunnar Lisby Kjær, liste V
Skovlyvej 2, 7620 Lemvig. Telefon 97 88 95 29
Mail: gunnar.lisby.kjaer@lemvig.dk

Folketingsmedlem Orla Østerby, liste C
Paradisbakken 3, 7660 Bækmarksbro. Telefon 40 94 14 10
Mail: orla.oesterby@lemvig.dk

Organisationsformand Steffen Husted Damsgaard, liste V
Formand for Landdistrikternes Fællesråd
Nørrevang 1, 7620 Lemvig. Telefon 51 74 00 62
Mail: steffen.husted.damsgaard@lemvig.dk

Direktør Martha Vrist, liste V
Søtoft 3, 7620 Lemvig. Telefon 21 67 55 08
Mail: martha.vrist@lemvig.dk

 

Entreprenør Søren Videbæk Jensen, liste V
Høgevej 26, 7620 Lemvig.
Telefon 23 43 17 16
Mail: soren.videbaek.jensen@lemvig.dk

Medicotekniker Henrik Thygesen, liste V
Frederiksgade 23 B, 7620 Lemvig. Telefon 97 81 01 89
Mail: henrik.thygesen@lemvig.dk

Smed Karsten Kragelund, liste A
Jyllandsgade 6, 7620 Lemvig. Telefon 25 37 63 21
Mail: karsten.dyrberg.kragelund@lemvig.dk

Landmand Karl Balleby Jensen, liste O
Basbjergvej 7, 7620 Lemvig. Telefon 50 97 58 29
Mail: karl.balleby.jensen@lemvig.dk

 

Lærer Ellen Mejdahl, liste V
Agerskovvej 6, 7620 Lemvig. Telefon 27 52 66 36
Mail: ellen.mejdahl@lemvig.dk

Mentor/underviser Gitte Winther Jeppesen, liste B
Huggersgårdvej 6, 7620 Lemvig. Telefon 30 70 98 88
Mail: gitte.winther.jeppesen@lemvig.dk

Kvalitetsmedarbejder Ole Byskov, liste A
Emilielystvej 54, 7620 Lemvig. Telefon 21 21 75 16.
Mail: ole.byskov@lemvig.dk

Centerchef Tina Boel van Ingen, liste V
Bavnehøjvej 14, Møborg, 7660 Bækmarksbro.
Telefon 22 52 78 09
Mail: tina.boel.van.ingen@lemvig.dk

Orlov pr. 16.2.2018

Værkfører Troels Skovmose, liste V
Fabjergstad 71, 7620 Lemvig. Telefon 97 89 32 85
Mail: troels.skovmose@lemvig.dk

Stedfortræder for Troels Skovmose

Tømrermester Albert Vinther Krogh, liste V
Limfjordsvej 11, 7680 Thyborøn. Telefon 20 43 41 56
Mail: albert.vinther.krogh@lemvig.dk

Assistent Lone Pilgaard Sørensen, liste A
Høgevej 14, 7620 Lemvig. Telefon 20 62 02 07 
Mail: lone.p.sorensen@lemvig.dk

Landmand Arne Noe, liste F
Toelbjergvej 3, 7620 Lemvig. Telefon 40 43 06 85
Mail: arne.noe@lemvig.dk

Lektor Susanne Buch, liste F
Gyden 2, 7650 Bøvling. Telefon 87 55 22 71
Mail: susanne.buch@lemvig.dk

 

Fælles billede af Kommunalbestyrelsen 2018-21

 

 

Fotograf: Henrik Vinther Krogh