Lemvig Kommune

Selvbetjening

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Indhold

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Nyheder

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Endelige resultater efter kommunalbestyrelsesvalget

Parti Mandater
Socialdemokratiet 4
Radikale Venstre 1
Det Konservative Folkeparti 1
SF - Socialistisk Folkeparti 2
Dansk Folkeparti 1
Venstre, Danmarks Liberale Parti 12

 

Socialdemokratiet
Kenneth Bro
Karsten Dyrberg Kragelund
Ole Byskov
Lone Pilgaard Sørensen

Stedfortræder
1. Bent Wolder Mortensen
2. Jesper Skinhøj Sund
3. Ole Skovsgaard Daniel
4. Kim Lundholm Westeraa

 

Det Konservative Folkeparti
Orla Østerby

Stedfortræder
1. Jens Lønberg Pedersen
2. Rasmus Søgaard Porup
3. Stefan Agger
4. Benedicte Hjerl Carstensen
5. Jens Jørn Porup
6. Kirsten Rommelhoff Carstensen
7. Allan Broberg Møller

 

SF - Socialistisk Folkeparti
Arne Noe
Susanne Buch

Stedfortræder
1. Malte Sjørvad Johnsen
2. Dorete Søndergaard Kallesøe
3. Britta Grønne Kubstrup
4. Jacob Hansen Rye
5. Pia Ellesøe Gasseholm
6. Brian Lehm Nielsen
7. Janet Hazel Cribb Jensen
8. Jørn Nielsen

 

Radikale Venstre
Gitte Winther Jeppesen

Stedfortræder:
1. Josefine Schlosser
2. Ole Margon Madsen
3. Moustapha Shikho
4. Anna Maria Hoornenborg
5. Michael Brun
6. Lars Ebbensgaard
7. Emilie Agergaard
8. Henrik Hvas-Busk

 

Dansk Folkeparti
Karl Balleby Jensen

Stedfortræder
1. Bjarne Tved
2. Kirsten Margrethe Nielsen
3. Laila Hoelgaard
4. Bruno Hoelgaard

 

Venstre, Danmarks Liberale Parti
Erik Flyvholm
Chris Olesen
Bent B. Graversen
Martha Vrist
Gunnar Lisby Kjær
Steffen Husted Damsgaard
Søren Videbæk Jensen
Tina Boel van Ingen
Ellen Kirstine Byskov Mejdahl
Michelle Welle Tange
Henrik Suderbæk Thygesen
Troels Skovmosersen

Stedfortræder
1. Albert Vinther Krogh
2. Asger Gyldenkærne
3. Leif Clausen
4. Henrik Breinholt Damgren
5. Claus Bjerg Pedersen
6. Gunnar Smedegaard Herping
7. Vagn Thode Nielsen
8. Mikael Holbæk Bertelsen

Klik her, for at se resultaterne på KMD's hjemmeside