Lemvig Kommune

Selvbetjening

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Indhold

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Nyheder

Din søgning efter '{{query}}' gav intet resultat.

Kommunalbestyrelsen

De 21 medlemmer af kommunalbestyrelsen er valgt den 21. november 2017 for perioden 1. januar 2018 - 31. december 2021.

Borgmester Erik Flyvholm, liste V
Nørregade 12, 7673 Harboøre. Telefon 97 83 40 79
Mail: erik.flyvholm@lemvig.dk

 

IT udvikler Kenneth Bro, liste A
1. viceborgmester
Frejasvej 105, 7620 Lemvig. Telefon 97 82 33 20
Mail: kenneth.bro@lemvig.dk

Assurandør Chris Olesen, liste V
2. viceborgmester
Drejøvej 13, 7680 Thyborøn. Telefon 22 12 65 30
Mail: chris.olesen@lemvig.dk

Rådgiver Michelle Welle Tange, liste V
Harboørevej 20, 7680 Thyborøn. Telefon 40 82 12 99
Mail: Michelle.Welle.Tange@lemvig.dk
Orlov til 1. marts 2020

Gårdejer Bent B. Graversen, liste V
Svendsgårdvej 7, 7620 Lemvig. Telefon 20 20 30 59
Mail: bent.graversen@lemvig.dk

Projektleder Gunnar Lisby Kjær, liste V
Skovlyvej 2, 7620 Lemvig. Telefon 40 19 95 29
Mail: gunnar.lisby.kjaer@lemvig.dk

Skolelærer Jens Lønberg Pedersen, liste C
Bakkedraget 4. 7620 Lemvig. Telefon 22 53 53 77
Mail: jens.lonberg.pedersen@lemvig.dk

Organisationsformand Steffen Husted Damsgaard, liste V
Formand for Landdistrikternes Fællesråd
Nørrevang 1, 7620 Lemvig. Telefon 51 74 00 62
Mail: steffen.husted.damsgaard@lemvig.dk

Direktør Martha Vrist, liste V
Thøger Larsens Vej 34, 7620 Lemvig. Telefon 21 67 55 08
Mail: martha.vrist@lemvig.dk

 

Entreprenør Søren Videbæk Jensen, liste V
Høgevej 26, 7620 Lemvig.
Telefon 23 43 17 16
Mail: soren.videbaek.jensen@lemvig.dk

Medicotekniker Henrik Thygesen, liste V
Frederiksgade 23 B, 7620 Lemvig. Telefon 97 81 01 89
Mail: henrik.thygesen@lemvig.dk

Smed Karsten Kragelund, liste A
Jyllandsgade 6, 7620 Lemvig. Telefon 25 37 63 21
Mail: karsten.dyrberg.kragelund@lemvig.dk

Landmand Karl Balleby Jensen, liste O
Basbjergvej 7, 7620 Lemvig. Telefon 50 97 58 29
Mail: karl.balleby.jensen@lemvig.dk

 

Lærer Ellen Mejdahl, liste V
Agerskovvej 6, 7620 Lemvig. Telefon 27 52 66 36
Mail: ellen.mejdahl@lemvig.dk

Mentor/underviser Gitte Winther Jeppesen, liste B
Huggersgårdvej 6, 7620 Lemvig. Telefon 30 70 98 88
Mail: gitte.winther.jeppesen@lemvig.dk

Kvalitetsmedarbejder Ole Byskov, liste A
Emilielystvej 54, 7620 Lemvig. Telefon 21 21 75 16.
Mail: ole.byskov@lemvig.dk

Centerchef Tina Boel van Ingen, liste V
Bavnehøjvej 14, Møborg, 7660 Bækmarksbro.
Telefon 22 52 78 09
Mail: tina.boel.van.ingen@lemvig.dk

Værkfører Troels Skovmose, liste V
Fabjergstad 71, 7620 Lemvig. Telefon 97 89 32 85
Mail: troels.skovmose@lemvig.dk

Assistent Lone Pilgaard Sørensen, liste A
Høgevej 14, 7620 Lemvig. Telefon 20 62 02 07 
Mail: lone.p.sorensen@lemvig.dk

Landmand Arne Noe, liste F
Toelbjergvej 3, 7620 Lemvig. Telefon 40 43 06 85
Mail: arne.noe@lemvig.dk

Lektor Susanne Buch, liste F
Gyden 2, 7650 Bøvling. Telefon 87 55 22 71
Mail: susanne.buch@lemvig.dk

 

Fælles billede af Kommunalbestyrelsen 2018-21

 

 

Fotograf: Henrik Vinther Krogh

Acceptér cookies

Denne hjemmeside gør brug af cookies. Vi bruger cookes til at lære, hvordan hjemmesiden bliver anvendt, så vi kan forbedre brugervenligheden.

Når du har accepteret cookies, kan du altid fjerne dem igen ved at slette dem i din browser.

Acceptér ikke cookies Acceptér kun funktionalitetscookies Acceptér alle cookies